Які бувають варіанти установки настінних кондиціонерів?

Настінні кондиціонери самий простий і доступний спосіб отримати можливість формувати мікроклімат і керувати ним в окремо взятому приміщенні. Дана категорія кондиціонерів представлена ​​величезним асортиментом моделей від різних виробників в широкому ціновому діапазоні. Такого роду пристрої володіють повним спектром функцій, який необхідні для створення комфортного мікроклімату в будь-який час року.
Проте, не дивлячись на доступність, настінні кондиціонери або спліт-системи, вимагають професійної установки, яка є визначальним критерієм для їх коректної роботи і виконання всіх необхідних завдань в повному обсязі.
В цілому, в установці настінних кондиціонерів немає особливих складнощів, за що більшість покупців їх і цінують. Однак є певні правила монтажу і варіанти установки, з якими важливо ознайомитися перед покупкою даних пристроїв.

Основні правила монтажу настінних кондиціонерів

Правила установки настінних кондиціонерів багато в чому стосуються місця розташування внутрішнього і зовнішнього блоку.

Перше, що слід враховувати при монтажі кондиціонера це те, що потоки холодного повітря не повинні потрапляти на предмети інтер'єру, в першу чергу меблі, де подовгу бувають люди. Пік формування потоків холодного повітря відбувається в парі метрів від жалюзі пристрою, на більшій відстані потоки повітря розсіюються. Враховуйте, дані характеристики при виборі місця розташування пристрою.

При виборі місця установки пам'ятайте, що відстань від верхньої частини внутрішнього блоку до стелі повинна перевищувати 5 см, а в ідеалі становити 10-15 см. Слід врахувати, що між предметами меблів і внутрішнім блоком також необхідно дотримуватися дистанції. Наприклад, якщо кондиціонер встановлюється над шафою, то до стелі повинна бути достатньо простору, щоб повітряні потоки відразу не стикалися з перешкодою, а робота приладу не втрачала свою ефективність.

При можливості не варто встановлювати внутрішній блок кондиціонера прямо навпроти дверного отвору.

Що стосується установки зовнішнього блоку, то визначальним правилом для нього є те, що він повинен бути легкодоступний для заправки або ремонту. Крім цього не слід встановлювати зовнішні блоки поблизу дерев, щоб листя не потрапила всередину компресора.

Варіанти установки кондиціонера

Традиційно розрізняють два основні варіанти монтажу настінних кондиціонерів: в один і два етапи.

Установка кондиціонера в один етап

Монтаж такого роду передбачає одноразову установку пристрою з введенням його в експлуатацію. Іншими словами, коли за один раз проводяться всі етапи роботи пов'язані з монтажем, установка внутрішнього і зовнішнього блоків, заправка холодоагенту і власне запуск приладу.
Такий варіант установки виробляють в тих випадках, коли замовника не особливо цікавить естетика підключення, і йому все одно видно чи комунікації, що з'єднують обидва блоки, а також як реалізовано підключення приладу до розетки.
До установці в один етап вдаються в тих випадках, коли ремонт у приміщенні не передбачається найближчим часом або вже відбувся, але кліматична ситуація змушує купити кондиціонер і встановлювати його поверх виконаних робіт.
Звичайно ж, професійні монтажники намагаються мінімізувати втрати від виконаних під час установки приладу робіт, але як ви самі повинні розуміти вже тільки факт того, що проробляє отвори в стіні завдає суттєвих пошкоджень обробці стін.
У таких випадках, щоб приховати фреонопроводов з'єднує блоки, їх установка проводиться в максимальній близькості, в ідеальному варіанті один за одним (через стіну). Якщо ж це неможливо, то комунікації приховують за спеціальним пластиковим коробом.
Відразу обмовимося, що установка кондиціонера, коли зроблений ремонт , не найкраща ідея. Однак якщо іншого вибору не залишається, рекомендуємо знайти професійних монтажників, які проведуть установку з мінімальним втратою.

Установка кондиціонера в два етапи

Даний варіант передбачає установку кондиціонера на етапі ремонту в квартирі або будинку. Іншими словами наявність кліматичного обладнання передбачається спочатку до фінальної обробки приміщення. Це найправильніший і зручний варіант монтажу настінних спліт-систем, який пропонують всі компанії, що професійно займаються реалізацією кліматичного обладнання.
Отже, уявіть, що ви робите ремонт і вирішили купити кондиціонер або кілька, щоб встановити їх по всьому будинку або квартирі. Для початку, Ви звертаєтеся до фірми, яка займається продажем і установкою настінних кондиціонерів, наприклад, компанію ТехноПрестіж. Ви описуєте ситуацію, обумовлюєте терміни і домовляєтеся про встановлення кондиціонера в два етапу.
На першому етапі до вас приїжджає бригада монтажників і проробляє всі роботи, які передбачає первісна установка кондиціонера:

  • пророблення отворів в стінах для прокладки комунікацій;
  • штроблення стін (при необхідності) для прокладки фреонопровіда;
  • установка зовнішнього блоку;
  • виміри для установки внутрішнього блоку;
  • прокладка всіх необхідних комунікацій від зовнішнього блоку до внутрішнього;

    Якщо кондиціонерів кілька, всі ці роботи проводяться для всіх приладів.
    Окремо варто відзначити, що на першому етапі монтажу важливо узгодити прокладку електромережі для живлення пристроїв, і позначити місце для розеток або ж пряме підключення приладів до мережі.
    Після завершення першого етапу, в приміщеннях проводяться всі необхідні роботи, аж до чистової обробки включає фінальні етапи робіт, таких як поклейка шпалер.
    На другому етапі установки кондиціонерів відбувається монтаж внутрішнього блоку з його підключенням до електромережі, а також заправка всієї системи фреоном і тестовий запуск пристрою.
    Як бачите, установка кондиціонера на етапі ремонту дозволяє максимально естетично розташувати прилад в приміщенні, оскільки при такому варіанті всі комунікації вдається приховати в стінах, а на очах залишається тільки внутрішній блок пристрою. Для тих, хто робить дорогий ремонт на довгі роки і планує використання настінних спліт-систем, установка в два етапи єдиний кращий варіант.
    Слід врахувати, що в момент між етапами, коли вже зроблені всі виміри для установки внутрішніх блоків, потрібно строго дотримуватися намічених розмірів. Наприклад, у вас не вийде опустити нижче стеля в приміщенні, оскільки це перешкодить установці внутрішнього блоку або зробить його роботу менш ефективною. Так що визначитися з дизайном приміщень вам слід до моменту закладки комунікацій.

    Кондиціонер в інтер'єрі: рекомендації до установки

    Естетика установки кондиціонера в приміщенні досить делікатне питання. Мало кому хочеться, щоб кліматичне обладнання виглядало недоладним елементом на стіні кімнати, тому щоб максимально органічно вписати внутрішній блок кондиціонера, його необхідно замаскувати під елемент інтер'єру. Для цього можна вдатися до кількох дизайнерським фокусів, наприклад, приховати корпус серед схожих за формою предметів або вибрати внутрішній блок з кольором в тон всій обробці кімнати.
    Серії дизайнерських кондиціонерів від різних виробників дозволяють купити кондиціонери, наприклад, у вигляді картин, що вже робить їх елементом декору. 
    Вдалою може бути ідея установки кондиціонер над віконним прорізом, але тільки в тому випадку, якщо це дозволяє висота стель. Вікно притягує увагу і відповідно відволікає від пристрою. 
    Внутрішній блок можна розташувати в спеціально зробленій нище або на полиці.
    Втім, вдаватися до таких складнощів не завжди необхідно, оскільки дизайн сучасних кондиціонерів опрацьовують таким чином, щоб вони спочатку виглядали в інтер'єрі органічно і служили не тільки функціональним приладом, але і елементом декору.
    Головне правильно визначитися з співвідношенням габаритів внутрішнього блоку до приміщення і не купувати надто потужні для конкретної кімнати пристрою. У більшості випадків, класичний білий колір внутрішнього блоку задовольняє всі стилістичні претензії покупців. Проте, щоб було простіше визначитися з вибором і купити кондиціонер , рекомендуємо шукати постачальників з широким асортиментом від всіх провідних виробників. Наприклад, каталог компанії ТехноПрестіж, дозволить вивчити асортимент з сотень моделей від десятків брендів, що випускають кліматичну техніку.