Як вибрати кондиціонер? Поради фахівця

Вибір кондиціонера, як і будь-якої іншої побутової техніки, вимагає ретельного підходу, а іноді й поради, якому типу обладнання краще віддати перевагу. Одного критерію продуктивності, тобто «квадратури», на яку розрахована робота моделі недостатньо. Сучасні моделі спліт-систем набагато вимогливіші до свого вибору, ніж може здатися на перший погляд. Тому ми пропонуємо вам кілька лайфхаків від фахівця, як правильно вибрати кондиціонер.

Відповідь проста, якщо ви плануєте використовувати спліт-систему в режимі нон-стоп, влітку та взимку на охолодження та обігрів, а також хочете заощадити на споживанні електроенергії, купіть інверторний кондиціонер.
Звичайний кондиціонер вам підійде лише у разі короткочасного сезонного використання для охолодження приміщень

Як правильно розрахувати продуктивність кондиціонера?

Тут все досить просто, оскільки кожен виробник показує робочу ефективність моделей із розрахунку площі та обсягу приміщення. Наша ж рекомендація, брати кондиціонер трохи із запасом потужності, якщо площа вашого приміщення «впритул» до можливостей спліт-системи. Наприклад, якщо ви вибираєте модель для кімнати на 25 квадратних метрів, намагайтеся вибрати кондиціонер із запасом продуктивності, хоча б до 30 «квадратів». Це потрібно для того, щоб вибраний вами прилад не працював регулярно на межі своїх можливостей, а мав можливість скинути оберти.

Коли йдеться про якісь нестандартні площі та приміщення, то тут підхід трохи інший, оскільки потрібен облік багатьох аспектів:

  • тип приміщення;
  • висота стель, кількість вікон та дверей;
  • загальна кількість людей та техніки, які постійно перебувають у приміщенні.

Уявимо, що ви вибираєте спліт-систему для офісу, в якому щодня працює певна кількість людей та техніки. І люди та техніка віддають у приміщення певну кількість тепла, яку потрібно врахувати при виборі кондиціонера, щоб він міг ефективно працювати, компенсуючи ці змінні.

Стандартні цифри розрахунку ефективності кондиціонера в залежності від площі це 1 кВт потужності на 10 кв.м. (при висоті стель до 3 м) плюс 25-30% для приміщень на сонячній стороні, 0,2-0,5 Вт на одиницю техніки і 100 Вт на кожну людину.

З Wi-Fi модулем чи без?

Віддалений доступ через Wi-Fi модуль чудове рішення для тих, хто не любить чекати, коли в приміщенні стане комфортно. Тому, якщо ви хочете приїжджати додому або в офіс, де вже сформовано комфортний мікроклімат, купіть кондиціонер із Wi-Fi модулем.

Кондиціонер для житлових кімнат

Для тих, хто хоче встановити кондиціонер у приміщеннях релаксу, скажімо у спальнях чи дитячих кімнатах, рекомендуємо купити інверторні кондиціонери.

Для цього є низка причин:

·тиха і плавна робота, яка не заважатиме відпочинку;

· Наявність нічних режимів експлуатації з адаптацією до кімнатної температури;

·комплектація відмінними системами фільтрації повітря, які благотворно впливають на дихання та здоров'я людини.

Кондиціонер для приміщень у будинках на жвавих вулицях

Ви плануєте встановлення кондиціонера в приміщеннях, які розташовуються на вулицях із насиченим автомобільним трафіком, а отже, високим рівнем забруднення повітря? Рекомендуємо у таких випадках вибирати кондиціонери з хорошою системою фільтрації повітря, бажано з плазмовою обробкою повітряних потоків та очищенням від дрібнодисперсних частинок. Кондиціонер, що працює в режимі фільтрації, позбавить вас від повітряних забруднень вулиці і буде благотворно впливати на роботу і загальний стан.