Навіщо в кондиціонері модуль Wi-Fi? Розбираємося

Сучасна кліматична техніка давно вже перейшла межу роботи в рамках режимів «включити/вимкнути» і зараз пропонує набагато більший спектр функцій для зручності свого використання.

Верхом технологічності для будь-якої побутової техніки, і кондиціонери в цьому плані не виняток є віддалений доступ, бажано з будь-якої точки світу.

У сучасних спліт-системах така можливість реалізована за рахунок Wi-Fi модуля. У той же час, така опція ще не до кінця оцінена гідно споживачем, оскільки багато хто просто не повною мірою поінформований про практичність віддаленого доступу і не цілком впевнені, чи варто платити за нього додаткові гроші.


Тому розглянемо, як функціонує Wi-Fi модуль і всі його плюси під час використання кондиціонерів.

 

Як працює Wi-Fi модуль у кондиціонерах?

 

Перше, що потрібно відзначити - далеко не всі моделі кондиціонерів мають таку функцію. Для деяких кондиціонерів модуль потрібно купувати як додатковий девайс.


Робота модуля реалізована дуже просто, його головне практичне призначення полягає в тому, що користувач отримує можливість керувати кондиціонером віддалено, перебуваючи буквально в будь-якій точці світу, де є доступ до інтернету.


Віддалений доступ через Wi-Fi модуль забезпечує мобільний додаток, який є у кожного виробника кондиціонерів. Його потрібно встановити на будь-який мобільний гаджет. У програмі користувач повинен ввести серійний номер свого кондиціонера та синхронізувати пристрій із спільною мережею та своїм смартфоном або планшетом. Після цього в програмі відкривається досить просте меню, в якому доступні основні функції керування кондиціонером, аналогічні тим, що є на пульті дистанційного керування.


Важливо розуміти, що у різних виробників мобільна програма має свою специфіку, тому мануал використання може відрізнятися інтерфейсом, а також кількістю функцій, до яких користувач отримує доступ. Як правило, чим дорожчий і технологічніший кондиціонер, тим ширший функціонал програми.

 

Які переваги має власник кондиціонера з Wi-Fi модулем?

 

Перше, звичайно, віддалений доступ. Використовуючи програму, ви можете керувати кондиціонером, сидячи на дивані вдома або в кріслі в офісі, застрягши в автомобільній пробці або перебуваючи на відпочинку за кордоном.

Оцінити зручність віддаленого доступу з практичної сторони можна змоделювавши таку ситуацію.

Припустимо, що кондиціонер єдиний кліматичний прилад у приміщенні, наприклад, у будинку, квартирі, магазині чи офісі. І ось на вулиці різко змінюється погода, наприклад, стає холодно чи надто спекотно. Ви знаєте, що в приміщенні, де ви спеціально встановили кондиціонер для підтримки стабільної температури, це відразу ж позначиться на мікрокліматі. Але у вас зараз немає можливості поїхати і запустити його через пульт дистанційного керування і налаштувати потрібний температурний або кліматичний режим роботи. Ось тут на допомогу і прийде мобільний додаток віддаленого доступу, через який ви легко зможете включити і налаштувати на потрібний робочий лад ваш кондиціонер.

Якщо кондиціонери встановлені у різних приміщеннях, це також не проблема, тому що можна мати віддалений доступ до кожного з них.

За таких умов ви можете прибути в приміщення, де вже сформовано потрібний мікроклімат і створено всі умови для комфортної роботи.

 І це ми навели лише один приклад, а їх може бути безліч. Наприклад, через програму ви можете вмикати кондиціонери в заміському будинку, щоб не обмерзала система опалення, а не їхати до нього за десятки кілометрів.


 Як бачимо, вигода від віддаленого доступу через Wi-Fi модуль очевидна, при цьому споживачеві це не буде коштувати якихось величезних грошей, а у форс-мажорних ситуаціях дозволить вирішити питання просто діставши з кишені смартфон.